Aydınlar Mah. Ece Sok. 16/A
Çankaya - Ankara / Türkiye
0.(312) 482 1 222 PBX
444 6 995
info@europatrans.com.tr
destek@europatrans.com.tr

Sivas’ta TOKİ konutları kuraları çekildi

Sivas’ta TOKİ konutları kuraları çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sivas merkezde inşa edilmiş olan toplamda 438 adet konutun kura çekimleri Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımlarıyla Sivas’ta gerçekleştirildi. Kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar sevinç gözyaşlarını tutamadı.

TOKİ tarafından Sivas Yenimahalle’de 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilmiş olan konutlar için 4 Eylül Spor Salonu’nda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz‘ın da katılımlarıyla kura çekimi yapıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ile Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal TOKİ konut kurasına katılım gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kura çekiminde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuştu ve “Toplu Konut İdaresi kura çekimi hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Burada inşaatlar yarı yarıya bitmiş durumda gelecek yıl Haziran ayında teslim edilecek. Bura evlerden şehit yakınlarımıza veriyoruz, engellilere veriyoruz ve diğer Sivaslı hemşehrilerimize veriyoruz. Bu ana kadar Sivas’ta 8 binin üzerinde toplu konutu vatandaşlarımıza teslim ettik. Allah nasip ederse vatandaşlarımız biz toplu konuttan ev almak istiyoruz derlerse her birisinin taleplerini karşılayana kadar TOKİ Sivas’ta ev yapmaya devam edecektir. Allah sevdiklerinizle bu evlerin içerisinde bayram kutlamayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Bakan Yılmaz ilk kura çekimini yaparak ilk konutun hak sahibini belirlemiş oldu. Kura çekiminde adını duyanlar sevinç gözyaşlarını tutamadılar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir