Aydınlar Mah. Ece Sok. 16/A
Çankaya - Ankara / Türkiye
0.(312) 482 1 222 PBX
444 6 995
info@europatrans.com.tr
destek@europatrans.com.tr

Futbolda FETÖ Soruşturması – Milli Futbolculara Sürpriz Suçlamalar

Futbolda FETÖ Soruşturması - Milli Futbolculara Sürpriz Suçlamalar

Ankara Evden Eve Nakliyat Ekibi olarak futbolu yakından takip ediyoruz.

FETÖ’nün futbol içerisindeki yapılanmasına dair yapılmakta olan soruşturma tamamlandı. Eski milli futbolculardan olan Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, Ömer Çatkıç ve İsmail Şengül’e ‘silahlı terör örgütüne üye olmak”tan dolayı 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şüphelilerin ifadelerinde bulunan şüpheli futbolcu isimleri de hazırlanan iddianameye eklendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, Ömer Çatkıç ve İsmail Şengül şüpheli olarak yazıldı. Telefonunda FETÖ’nün haberleşme programı olan Bylock tespit edilince gözaltına alınan Bekir İrtegün’ün iddianamede yer alan ifadesinde FETÖ ile 2007-2008 yıllarında Gaziantep’te tanıştığı ifade ediliyor ve şu cümlelerine yer veriliyor: “Sohbetlere takım içinden Ömer Çatkıç, Barış Durmaz geliyordu. 2009 yılında Fenerbahçe transferinden sonra Ali Şenel isimli bu yapıdan olan birisi aradı. Bir süre sonra, o dönem Fenerbahçe’de oynayan Emre Belözoğlu, Uğur Boral, Ertuğrul Taşkıran‘ın da Ali Şenel ile görüştüğünü öğrendim. Bende 2009 yılının son aylarında bu kişinin yapmış olduğu sohbetlere diğer futbolcu arkadaşlarımla katılmaya başladım. Fenerbahçe’de futbol oynadığım süre içerisinde hatırladığım kadarıyla Alper Potuk, Orhan Şam, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal da Ali Şenel isimli şahsın yapmış olduğu sohbetlerde görmüşlüğüm vardır”.

Bekir İRTEGÜN: “BYLOCK KULLANDIĞIM İÇİN HAKKIMDA SORUŞTURMA OLACAĞINI DÜŞÜNMEDİM”

eski milli futbolcu Bekir İrtegün ifadesinde Bylock programının FETÖ tarafından kullanıldığını öğrenip kendisinde de yüklü olduğunu öğrenince bunun yüzünden kendisi hakkında soruşturma olacağını hiç düşünmediğini belirtiyor. Ayrıca eski milli futbolcu Bekir İRTEGÜN “Bylock programından bana Ali Şener tarafından gönderilen mesajlar dini içerikli olduğu ve herhangi bir suç unsuru olmadığı için hakkımda soruşturma yürütüleceğini düşünmemiştim” ifadelerini kullandı.

“EMRE BELÖZOĞLU’NUN EVİNDE SOHBETE KATILDIM”

Sohbetlerin genelde örgüte ait okullarda yapıldığından bahseden eski milli futbolcu İrtegün birkaç kez ise sohbetin Emre Belözoğlu’nun evinde yapıldığını söyledi.

SOHBETLERE TUNCAY ŞANLI VE GÖKHAN GÖNÜL DE GELİYORMUŞ

Şüpheli Uğur Boral ise verdiği ifadede Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Ali Şenel‘in sohbetlerine katıldığını ve bu sohbetlerde yanında Tuncay Şanlı, Serdar Kulbilge, Kerim Zengin, Bekir İrtegün, Emre Belezoğlu, Orhan Şam, Gökhan Gönül’le birlikte katıldığını söyledi.

İddianamede şüphelilerin verdiği isimler hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı belirtilmedi. Firari Ali Şenel ve Erhan Erkoç hakkındaki soruşturma hala devam ediyor. Eski milli futbolcuların yargılanmasına da önümüzdeki günlerde başlanacağı söyleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir