Aydınlar Mah. Ece Sok. 16/A
Çankaya - Ankara / Türkiye
0.(312) 482 1 222 PBX
444 6 995
info@europatrans.com.tr
destek@europatrans.com.tr

2018 ÖSYM KPSS başvuruları zaman başlayacak? KPSS başvuru kesin başlangıç tarihi nedir?

2018 ÖSYM KPSS başvuruları zaman başlayacak? KPSS başvuru kesin başlangıç tarihi nedir?

Memur olmak isteyen adayların heyecanlı bir bekleyiş içerisinde oldukları KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ilişkin detaylar ortaya çıktı. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınav takvimi ve KPSS başvuru işlemleri hakkındaki detaylar yayımlanarak ayrıntılar netliğe kavuştu.

2018 KPSS başvuru tarihi ne zaman? KPSS başvuruları nasıl yapılır?

Memurluk görevi yapmak isteyen adaylar KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) için geri sayım başladı. Sınava hazırlık aşamasında olan adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiye erişmek için internette dolaşığ duruyor. 2018 yılında ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından düzenlenecek olan KPSS sınavına dair KPSS adaylarının heyecanla beklediği detaylar ortaya çıktı. ÖSYM, resmi web sitesinden KPSS sınav takvimi ve başvuru işlemleri konusuyla ilgili duyuruları yayımladı. ÖSYM başkanlığı‘nın yaptığı açıklamada, KPSS başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili önemli bilgiler mevcut. KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) katılım sağlayacak adayları ilgilendiren tüm detaylar aşağıda.

KPSS LİSANS NE ZAMAN HANGİ TARİHTE YAPILACAK? KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından duyurulan sınav takvimine göre KPSS lisans sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek.

Bu sınavlar için başvurular 10 ve 21 Mayıs 2018 tarihlerinde başlayacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

2018 KPSS ÖN LİSANS NE ZAMAN YAPILACAK? KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans Sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak.

Yüksek öğretim kurumlarının, 2 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olan adaylar ise 2018 KPSS‘ye başvuru işlemlerini 28 Ağustos 2018 tarihinde yapmaya başlayabilecek. İki hafta sürecek başvurular 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

2018 KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN YAPILACAK? KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS Ortaöğretim 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınav için başvurular 3 ve 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Sonuçlar 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.

Ayrıca, ÖSYM’nin takvimine göre KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), Temmuz 2018‘de yapılacak ve sonuçlar Haziran 2018‘de açıklanacak. Sınav başvuruları Mart 2018‘de başlayacak. KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) ise Temmuz 2018‘de yapılacak ve sonuçlar da Ağustos 2018‘de duyurulacak. Sınav başvuruları ise Mart 2018‘de alınmaya başlayacak.

2018 KPSS (KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI) BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 KPSS‘ye başvurabilmek için başvuru merkezlerine şahsen gitmeniz zorunludur. Adayların başvuruları Başvuru merkezleri tarafından, resmî iş günlerinde ve resmî iş saatlerinde alınacaktır. Başvuru yapabileceğiniz merkezlerinin adresleri, başvuru tarihleri geldiğinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adayların başvurularını gerçekleştirmek için başvuru yapmaya giderken yanlarında aşağıdaki belgeleri de götürmeleri gerekmektedir;

  • Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Başvuruda adayın kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir.
  • ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde(ais) kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapabileceklerdir. Ayrıca sıınav ücretlerini de bu internet sitesi üzerinden yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir