Aydınlar Mah. Ece Sok. 16/A
Çankaya - Ankara / Türkiye
0.(312) 482 1 222 PBX
444 6 995
info@europatrans.com.tr
destek@europatrans.com.tr

2018 MEB İl Dışı Tayin Sonuçları

2018 MEB İl Dışı Tayin Sonuçları

Ankara Evden Eve Nakliyat Europatrans ekibi olarak ataması yapılan öğretmenlerimize yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.

Öğretmenlik görevlerine başka bir şehirde devam etmek isteyen adaylar büyük bir heyecanla Milli Eğitim Bakanlığı’nın il dışı atama sonuçlarını bekliyor. İl dışı tayin başvuruları 5-8 Haziran 2018 tarihleri arasında yapıldı. MEB il dışı atama sonuçlarını bugün açıklayacak. İl dışı atama sonuçlarının açıklanmasından sonra ise ilişik kesme işlemleri 29 Haziran tarihinden itibaren yapılabilecek.

MEB tarafından bugün açıklanacak olan il dışı atama sonuçlarını öğretmenler çok büyük bir merak içinde bekliyor. Atama başvuruları cuma günü tamamlandı. Öğretmeler il dışı tayin sonuçlarını merakla bekliyor. İl dışı atama sonuçları bugün atama.meb.gov.tr adresinde, mebbis.meb.gov.tr adresinde ve http://ikgm.meb.gov.tr/ adresinden açıklanacak.

SONUÇLAR BUGÜN YAYINLANIYOR

MEBBİS il dışı atama  sonuçları bugün yayınlanacak. İl dışı atama sonuçlarını çok büyük bir heyecanla bekleyen öğretmenler sonuçları MEBBİS’ten öğrenecekler. İl dışı atama sonuçlarının açıklanmasının sonrasında ise ataması yapılan öğretmenlerin mevcut okullarıyla ilişik kesme işlemleri 29 Haziran 2018 tarihinde başlayacak.

MEBBİS İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İL DIŞI TAYİN İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

İl dışı tayin başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı veya farklı illerden en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilmektedir. İl dışı tayin için başvuran öğretmenlerin kesinlikle 40’tan fazla tercih yapmalarına izin verilmeyecektir.
Zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek için aynı ilde veya iller arasında yer değiştirecek olan öğretmenler, tercihlerini dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yapabileceklerdir.

  • İl dışı tayin için başvuruda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları belirlenirken 08 Haziran 2018 tarihi dikkate alınacaktır.
  • İl dıışı tayinler, öğretmenlerin tercih ettikleri eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü baz alınarak yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; hizmet süresi daha çok olan, öğretmenliğe daha erken başlayan öğretmen kabul edilecektir; Bunlara rağmen eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.
  • İl dışı tayin ile görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde herhangi bir şekilde iptal edilme söz konusu değildir. Yine de bunlardan tayinleri gerçekleştirildikten sonra yönetmelikte belirtilen mazeretlerden herhangi biri oluşan öğretmenlerin atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları koşuluyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde norm kadro bulunmayanlar, aynı il içindeki diğer eğitim kurumlarından boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir